SONBAHAR/KIŞ MODA TRENDLER

SONBAHAR/KIŞ MODA TRENDLER

Sonbaharın gelmesiyle, sonbahar ve kış ürünleri raflarda yerini çoktan almaya başladı bile. Fakat ceket, hırka, mont, pantolon, kazak derken neyi alacağımıza karar veremiyor ve “modaya da uyayım.” mı diyorsunuz? Bu içeriğimiz tam size göre.

Geçtiğimiz yaz sezonu markalar düşük bel modasına ayak uydurmuşken, bu sonbahar/kış sezonu kreasyonlarında yüksel bel modasının tekrardan yükseldiği gözlemleniyor. Hatta ki pantolonlarda bu senenin gözde kesimi İspanyol paça pantolon. Klasik İspanyol paçalara nazaran, bu sezon kesimlerinin kalça ve hatlara daha çok özen gösterdiğini görüyoruz. İspanyol paça pantolonları topuklu ayakkabılarla veya kovboy botlarıyla tercih edebilirsiniz. Bu sizin bacak boyunuzu oldukça uzun gösterecektir. Bu sene büyük markaların yaptığı defilelerde, İspanyol paça pantolon üstü elbiseyi çok sık gördük ve bu da senenin trendlerinden birini oluşturdu. Bu trendde, İspanyol paça pantolonun üstüne tunik elbiseler giyebilirsiniz. Yumuşak kaşmir ya da fırçalanmış, batmayan ince yünden yapılmış tunik veya trikolar bu sene İspanyol paça pantolonlarla oldukça popüler.

Bu sezonun diğer modası, kargo pantolonlar! Oldukça rahat bir yapıya sahip olan kargo pantolonlar Fransa’nın bu sene seviyesini yükselttiği türler arasında yer alıyor. Kombini oldukça zor olan kargo pantolonlar, omuzları geniş kazak veya gömleklerle kombinlediği zaman oldukça bohem bir etki yaratarak fark yaratıyor. Bir kış trendi olduğu için kargo botların altına çizme ve botlar oldukça yakışıyor.

Gotik estetik geri döndü! Bu sezonun bir diğer moda trendi ise gotik estetik; kalın eyelinerlar, bordo ve vişne çürüğü rujlar, tüylü şapkalar, tüylü elbiseler ya da tüylü etekler, siyah deri ceketler, siyah veya gri olan eskitilmiş kazaklar, kısa deri etekler ve baskılı tişörtler bu trendin başını çekiyor.

Tüm bunların yanı sıra, tüylü manto ve kazaklar bu sezonda ön plana çıkıyor. Bu kış, ince veya kibar görünen mantolar değil, aksine kalın, bol tüylü ve sizi sıcak tutacak montlar moda. Aynı durum yün ya da kaşmirden yapılmış kalın külotlu çoraplar için de geçerli.

2022/2023 Sonbahar Kış trend renkleri ise başta hardal sarısı ve mor olmak üzere, kobalt mavisi, orman yeşili ve lilaya kaçan pembe tonlarından oluşuyor.

Herkese keyifli alışverişler dileriz!

 

31.10.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.