Kaban Nasıl Temizlenir?

Sonbahar biterken, kışa doğru soğuk havalar iyiden iyiye kendini belli eder hale geldi. Hal böyle olunca soğuk kış günleri için tüm kalın kıyafetlerimiz gün yüzüne çıktı. Kabanlar şüphesiz ki, kışı geçirmek için kullanabileceğimiz en iyi dış giyim ürünlerindendir. Adı üstünde dış giyim, kirlenmeye meyilli. Peki, kirlenen kabanlarımızı nasıl temizlemeliyiz? Kabanlar çamaşır makinesine atılır mı? Bu haftaki blog yazımızda size kabanın nasıl temizlenmesi gerektiğine dair rehberlik yapacağız. Hazırsanız okumaya devam edin.

Kış aylarının vazgeçilmezi kaşe kabanların temizliği ve bakımı oldukça önemlidir. Çünkü kaşe kabanlar, narin kumaş türünden dolayı ne kadar çok yıkanırlarsa o kadar çok ömrü azalır. Bu yüzden en ufak lekede komple yıkamak yerine lokal temizlik sağlayabilir ya da üstüne yapışan toz ve tüyler için tüy toplayıcı bantlar, fırçalar kullanarak yıkama sayımızı azaltabiliriz. Ama illa ki bir şekilde komple temizlememiz gerekiyorsa bunun için üç yöntem vardır; çamaşır makinesinde yıkamak, elde yıkamk ve kuru temizlemeye vermek…

Kaşe Kabanı Makinede Yıkamak

Kaşe kabanımızı çamaşır makinemizde yıkayacaksak ısısına dikkat etmemiz gerekiyor. Narin kumaşın hasar görmemesi için su sıcaklığını 30 derecede ayarlamanızı öneriyoruz. Bu hususta doğru deterjan seçimi de yapmalıyız. Kaşe kabanımız için hassas kumaşlara özel, yumuşatıcılı deterjanlar kullanmanız işinize yarayacaktır. Böylece yıkama işleminden sonra yumuşacık ve mis gibi kokulu kabanınıza kavuşabilirsiniz. Çamaşır makinesi programını doğru seçin. Makinenizde elde yıkama modunu veya hassas kumaşlar için ayarlanmış programlardan birini tercih edin. Bir uyarı olarak kaşe kabanı çamaşır makinesinde tek başına yıkayın, eğer tek başına yıkamayacaksanız da pamuklu veya tüy döken ürünlerle atmayın. Yoksa kaşe kaban yapısından dolayı, tüm tüyleri toplayacaktır.

Kaşe Kabanı Elde Yıkamak

Eğer makinenizde hassas bir program yoksa ya da kaşe kabanınızı elinizde yıkamak istiyorsanız, aynı çamaşır makinesinde oldu gibi ılık su ve hassas kumaşlara özel deterjanlar kullanmalısınız. Elde yıkama işlemi yaparken, kaşe kabanınızı çitilememeli ve mikrofiber bez yardımıyla adeta silermiş gibi işlem yapmalısınız. Temizleme işlemi bittikten sonra kaşe kabanınızı sıkmadan kurutmanızı takviye ederiz.
 

19.11.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.