Deri Ceket Nasıl Seçilir?

Deri Ceket Nasıl Seçilir?

Havaların soğumasıyla deri ceketlerin de sezonu gelmiş bulunmakta. Gerek kot pantolonların, gerekse siyah pantolonların kumaş fark etmeksizin kolayca kombinlenerek şık durduğu, sokak modasının vazgeçilmezi deri ceketler günü kurtaran yıldız parçalardan biri. Bu haftaki yazımızda sizlere deri ceket seçilirken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında rehberlik edeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Gözünüze hoş bir ceket takıldı ve hemen alıp denediniz. Üstünüze de tam oturdu, aynı hayallerinizdeki gibi. Fakat deri ceketin sadece göze hitap etmesi yeterli mi? Hayır değil tabii ki. Beğendiğimiz deri ceketi almadan önce derisinin hakiki mi yoksa suni mi olduğunu öğrenmemiz gerekir. Bu konuda satış danışmanlarından yardım alabilirsiniz tabii ki ama bazı satış danışmanları size güven vermeyebilir. Bu yüzden deri ceketin hakiki olup olmadığını sizin anlamanız gerekir. Hakiki geriyi anlamanın en kolay yollarından biri kokusudur. Hakiki deri plastik veya sentetik ürün kokmaz, kendine has ağır bir koku notası vardır. Hakiki derinin yüzeyi pürüzsüz cam gibi değildir, üstünde ince dokular barındırır ve kolayca ayırt edilebilir. Hakiki deri eğilip büküldüğünde kalıcı iz bırakmaz, deri ceketi elinizde evirip bükerek bunu kolayca fark edebilirsiniz.

Derinin hakiki olduğundan emin olduktan sonra şimdi zevklerimiz konuşabilir. Eğer deri ceketi uzun süreli giymek ve her kombininize rahatça uydurmak istiyorsanız, siyah renkte seçim yapmak sizin için en doğrusu olacaktır.

Bedeninize uygun deri ceketi seçin. Deri ceket her ne kadar kaliteli ve hoş olursa olsun, bedeninize tam oturmadığı sürece bu unsurlar bir işe yaramayacaktır. Deri ceketin yıllara meydan okumasının da en büyük nedeni verdiği fit ve şık görüntüdür. Bu yüzden gövde boyunuza ve omuzlarınıza tam uyan modeli satın almalısınız. Ceketin sizin bedeninize uygun olup olmadığından emin değilseniz, bunu basit ve kolay bir testle çözebilirsiniz. Ceketi giydikten sonra önünü ilikleyin ve kollarınızı, parmak uçlarını karşıya bakacak şekilde omuz hizasına kadar kaldırın. Eğer ceketin kolları çekilir ve bileğinizde büyük bir boşluk kalırsa, o ceket size küçük geliyor demektir. Tam tersi durum yaşanırsa, ceket size büyük gelmiş demektir.
 

12.11.2022

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.